Небесна сотня у вирій відлетіла

Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Такою датою для українців є 20 лютого, коли ми відзначаємо День Героїв Небесної Сотні.

День Героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права і свободи людини, європейське майбутнє України.
«Небесною сотнею» називають українців, які загинули в центрі Києва, на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Загинули під час масових акцій протесту протягом зими 2013-2014 років. А найстрашнішою та найтрагічнішою була ніч з 18 на 19 лютого – ніч Апокаліпсису, як назвали її пізніше, після якої наступив «чорний четвер» – 20 лютого. Саме в ці дні на очах у всього світу тодішня влада розстрілювала свій народ. Під час кровавих сутичок та від куль снайперів на Майдані загинуло близько сотні людей.
На згадку про події Євромайдану десятирічної давнини, в рамках бібліопроєкту «РідноКрай», 20 лютого відбувся захід «Небесна сотня у вирій відлетіла», спікерами якого виступили письменник, завідувач відділу національно-патріотичного виховання КЗ «Станція юних техніків» Кіровоградської міської ради» Павло Чорний та історик і краєзнавць Сергій Гейко.

Під час заходу студенти Відокремленого структурного підрозділу «Кібернетичний фаховий коледж» Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті, Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права ім. М.П. Сая, будівельного фахового коледжу та НВО №32 ПЦ «Школа мистецтв» гурток «Захисник» дізналися про історію тих подій, які кардинально змінили вектор розвитку країни, і вже навіть своєю назвою – Революція Гідності – заклали величезні сподівання на позитивні зміни в країні. Ці події важливі, але одночасно і трагічні через загибель великої кількості учасників протестів та загалом постраждалих.

Серед протестувальників були люди з різних областей України, серед них і кіровоградці. Один із них Віктор Іванович Чміленко – український фермер, громадський активіст, загинув від кулі снайпера 20 лютого 2014 року. 24 лютого 2014 року на честь Віктора Чміленка перейменували одну з центральних вулиць міста Кропивницького.
Протягом заходу письменник Павло Чорний та студенти читали вірші, присвячені тим кривавим подіям.

Джерело lib.kr.ua