Конференція “FinLit Forum: розвиток фінансової грамотності в шкільній освіті”

З 18 до 24 березня 2024 року в Україні відзначається Всесвітній тиждень грошей (англ. Global Money Week 2024), в якому щороку беруть участь більше 100 країн світу. Національний банк є офіційним координатором Global Money Week в Україні.
20 березня 2024 року викладач Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права імені М. П. Сая Наталія Шаповалова відвідала конференцію в онлайн форматі “FinLit Forum: розвиток фінансової грамотності в шкільній освіті”.

Захід розпочався з вітального слова організаторів:
– Андрія Пишного, Голови Національного банку України
– Йошікі Такеучі, заступника Генерального секретаря OECD (online)
– Кім Кім Йі, в.о. директора Місії USAID в Україні
– Світлани Рекрут, директорки-розпорядниці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
– Ігор Хворостяний, генеральний директор директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України


На заході були присутні понад 2500 осіб, з яких 717 онлайн

Програма заходу включала:
1. Напрацювання фінансових регуляторів в сфері фінансової грамотності дітей та молоді:
Модератор: Леся Войтицька, начальниця управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності (НБУ):
1) Бачення Національної стратегії розвитку фінансової грамотності, Олена Тригуб, менеджерка проєкту “Підвищення рівня фінансової грамотності населення України” (НБУ)
2) Рамка фінансових компетентностей дітей та молоді, Олеся Шніцер, начальниця відділу фінансової просвіти Управління з питань інформаційної політики (ФГВФО)
3) Центр фінансових знань “Талан” для педагогів, Леся Войтицька, начальниця Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності (НБУ)
4) Підготовка педагогів до викладання фінансової грамотності в школах, Вікторія Ролік, головна експертка Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності (НБУ)
2. Впровадження фінансової грамотності в школи: міжнародний досвід:
Модератор: Вікторія Ролік, головний експерт Департаменту комунікацій (НБУ)
1) Досвід Бельгії у розвитку фінансової грамотності населення, Крістоф де Вітте, професор Маастрихтського університету, факультет економіки та бізнесу (online)
2) Впровадження фінансової грамотності в школі у Польщі, Урсула Висоцька, PhD, банківський експерт (online)
3) Ефективне впровадження фінансової освіти в школі, Деніс Філіп, професор з фінансів, Директор Centre for Banking Institutions and Development Durham University (online)

3. Панельна дискусія: розвиток фінансової грамотності в шкільній освіті України.
Модератор: Леся Войтицька, начальниця управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності (НБУ)
1) Місце фінансової грамотності в НУШ, Роман Шиян, заступник директорки Команди підтримки відновлення та реформ Міністерства освіти і науки України
2) Підготовка до впровадження предмету в школах, Ігор Хворостяний, генеральний директор директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України
3) Підготовка вчителів до викладання фінансової грамотності в школах, Наталія Софій, директорка Українського інституту розвитку освіти
4) Проблеми із впровадженням фінансової грамотності в навчальний процес, В’ячеслав Зражевський, автор та викладач курсу «Фінансова грамотність»




Конференція виявилася дуже корисною та пізнавальною, дякуємо організаторам за захід!