Жінки в науці: галерея історичних портретів

У відділі документів з економічних, технічних та природничих наук головної книгозбірні області 14 лютого відбулася захоплююча презентація нового віртуального медіапроекту «Жінки в науці: галерея історичних портретів», присвяченого Міжнародному дню жінок та дівчат у науці, який відзначається з 2016 року за ініціативою ЮНЕСКО, на якій були присутні студенти та викладачі Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права імені М. П. Сая.

Проект представляли його автор – головний бібліотекар відділу документів з економічних, технічних та природничих наук Марина Григор’єва та лауреат обласної краєзнавчої премії ім. В. Ястребова, головний зберігач музею музичної культури ім. К. Шимановського Олена Классова.
Сьогодні, формальної дискримінації жінок у науці вже немає – будь-яка жінка може вступити на математичну або технічну спеціальність, здобути науковий ступінь або отримати Нобелівську премію з фізики чи математики. Проте, проблема нерівності залишається актуальною.

З давніх давен заслуги та досягнення чоловіків в науці привертали більше уваги та цінувалися вище, ніж досягнення жінок. Тому в науковому середовищі, а також серед пересічних громадян, винаходи та досягнення жінок залишаються майже невідомими. Ось чому імена Марії Складовської-Кюрі, Софії Віталіївни Тобілевич, Станіслави та Зофії Шимановських та багатьох інших жінок-вчених, творців найкращих досягнень світової науки та культури, й досі викликають жвавий інтерес серед широких кіл студентської молоді та юнацтва.
Та посеред цього розмаїття постатей видатних вчених-дослідниць, ми завжди пам’ятаємо жінку-матір, жінку-трудівницю, яка своїм серцем та всією душею плекає наше майбутнє, дбаючи про долю наших нащадків.