ВНЗ Кіровоградський кооперативний коледж економіки і права імені М.П. Сая

Історія


Рада Міністрів УРСР
Постанова від 1 квітня 1964 року
№ 303 м. Київ
«Про увічнення пам’яті М.П.Сая»
Беручи до уваги заслуги М.П.Сая
у розвитку споживчої кооперації в республіці та клопотання організацій системи споживчої кооперації,
Рада Міністрів УРСР постановляє:
Присвоїти ім’я М.П.Сая
Кіровоградському кооперативному технікуму Укоопспілки і надалі іменувати його
Кіровоградський кооперативний технікум ім. М.П.Сая
Голова Ради Міністрів УРСР І.Каганець
Керуючий справами Ради Міністрів УРСР К.Бойко

М.П.Сай народився в 1909 році в м. П’ятихатки Дніпропетровської області. Свою трудову діяльність Микола Петрович почав з 16-тирічного віку робочим залізничного депо.

З 1927 року і до кінця своїх днів працював в системі споживчої кооперації.
За період діяльності в системі споживчої кооперації пройшов шлях від інструктора райспоживспілки до голови правління республіканської спілки споживчих товариств і члена правління Центроспілки СРСР.
Микола Петрович був учасником Великої Вітчизняної війни. Після демобілізації із рядів Радянської армії він був обраним головою правління Кіровоградської облспоживспілки.
Працюючи на цьому посту з 1944 року по 1950 рік, Микола Петрович своєю невтомною діяльністю здійснював велику роботу з виховання і розвитку кооперативної торгівлі області в післявоєнний період.
Особливе значення М.П.Сай приділяв питанню підготовки і підвищення кваліфікації кадрів для системи споживчої кооперації області, висуванню молодих спеціалістів на керівну роботу, а також жінок, які показали себе вмілими організаторами, що хорошо знають свою справу.
Як досвідченого працівника, вмілого організатора М.П. Сая було направлено на роботу заступником голови правління по заготівлях. Через деякий період Миколу Петровича було висунуто на посаду першого заступника голови правління, а потім і голови правління Укоопспілки (1956-1964 рр.)

 

 


М.П. Сай приймав активну участь у міжнародному кооперативному русі.
Міжнародний кооперативний альянс вибрав його членом ЦК МКА.
На засіданнях Конгресу Міжнародного кооперавтивного Альянсу М.П.Сай виступав за подальший розвиток економічних відносин між кооперативами різних країн, за співпрацю кооперативів, за рівноправність, за скорочення гонки озброєнь і встановлення міцного миру у всьому світі.

Історія
Догори